دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

یکی از رازهای موفقیت شرکت‌های بزرگ، افزودن قابلیت‌هایی برای جذب مخاطبان بیشتر به سرویس‌هایشان است. در همین راستا شرکت گوگل، برای جذب مخاطبان بیشتر به اپلیکیشن گوگل مپ خود، قابلیت جدیدی را تحت عنوان «Wheelchair Accessible Entrance» اضافه کرده که برای افراد معلول و به طور کل کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند می‌تواند بسیار مناسب باشد. این طرح جالب که توسط یکی از کارمندان گوگل به نام ریو آساکا با هدف حمایت بیشتر از افراد معلول و تشویق آن‌ها به استفاده از برنامه‌های این کمپانی صورت گرفته  به افراد معلولی که از برنامه‌های شرکت گوگل، به طور مشخص گوگل مپ استفاده می‌کنند در جهت پیدا کردن مکان‌هایی که برای عبور آن‌ها به وسیله ویلچر تعبیه شده است کمک می‌کند.

با استفاده از این قابلیت، افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند می‌توانند در طی مسیر خود و یا هنگام رسیدن به یک ساختمان، با استفاده از اپلیکیشن گوگل‌مپ، محل‌های مناسبی که برای عبور ویلچر تعبیه شده است را پیدا کنند.

به نظر می‌رسد گوگل برای پشتیبانی از این قابلیت نیاز به یک بانک اطلاعاتی قوی دارد، در همین راستا آن‌ها قصد دارند تا از سازمان Weelmap که پایگاه داده‌ای در این راستا ایجاد کرده  استفاده کنند.

یکی دیگر از راه‌هایی که گوگل می‌خواهد از طریق آن این مشکل را حل کند استفاده از کمک‌های مردمی است، یعنی مردم  با در اختیار گذاشتن اطلاعات خود می‌توانند به کامل شدن این طرح در شهرهای مختلف کمک کنند. در نتیجه ممکن است اجرایی شدن این طرح چند ماهی به طول بیانجامد.

به نقل از مجله خبری پانوشت

این خبر از کانال مجله خبری پانوشت برای شما انتخاب شده است.