دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

به نقل از پانوشت

ده سال پیش، به طور مشخص ۹ ژانویه ۲۰۰۷ استیو جابز همان مردی که با تی‌شرت یقه اسکی مشکی، شلوار جین آبی و کتانی سفید رنگ معروفش روی سن رفت و از دستگاهی صحبت به میان آورد که الهام بخش قسمت بزرگی از فناوری‌هایی شد که این روزها در دست و زندگی ما نقش اساسی را ایفا می‌کنند.

آیفون انقلابی در تاریخ تکنولوژی بود

استیو جابز با معرفی اولین مدل از آیفون‌ها یعنی آیفون ۲جی نفس‌ها را در سینه حبس کرد.

زمانی که استیو جابز از اولین آیفون رونمایی کرد از آن به عنوان یک ترکیب ایده‌آل که شامل سه ابزار در یک دستگاه بود توصیف کرد: ”یک آیپاد با صفحه نمایش عریض با قابلیت کنترل لمسی، یک تلفن همراه و یک دستگاه با قابلیت ارتباط اینترنتی”

اولین آیفون، اپل از یک صفحه نمایش ۳.۵ اینچی با قابلیت کنترل لمسی و پشتیبانی از فرمان‌های چند لمسی بهره می‌برد.

آیفون ۲جی جدای از ظاهر زیبا، تمیز و بی نقصی که داشت از یک سیستم عاملی بهره می‌برد که در زمان خودش زیباترین رابط کاربری را دارا بود.

اما در همان سال عده‌ی زیادی آیفون ۲جی را به علت نداشتن قابلیت نسل سوم اینترنت (۳جی) مورد تمسخر قرار می‌داند، چرا که در آن زمان دستگاه‌های رقیب چنین امکانی را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دادند و منتقدان این عدم پشتیبانی را به عنوان ضعف آیفون قلمداد می‌کردند.

همچنین نداشتن امکانات اولیه‌ای نظیر کپی/پیست و دلیوری پیام‌های ارسالی از دیگر اشکالات این دستگاه بود که در کنار قیمت بسیار بالا و ۴۹۹ دلاری آن انتقادات و تمسخرات بیشتری را روانه‌ی این دستگاه کرده بود.

فروش و عرضه اولیه آیفون ۲جی از زمان معرفی‌اش توسط استیو جابز شش ماه طول کشید و تا به امروز که یک دهه از آن می‌گذرد، اپل هر ساله این آیفون‌ها را بروز می‌کند و نسخه جدیدی از آن را روانه بازار می‌کند.

طبق آخرین گزارش اپل، آن‌ها توانسته‌اند در پایان سال ۲۰۱۶ به آمار فروش خارق العاده بیش از یک میلیارد گوشی برسند.

به مناسبت دهمین سالگرد آیفون، تیم کوک مدیر عامل وقت شرکت اپل در مورد آیفون‌های ارائه شده توسط اپل چنین نظری را ارائه داده است:

آیفون‌ها بخش ضروری از زندگی کاربران ما و بیشتر از هر زمان دیگری، تعیین کننده مسیر ارتباطات، سرگرمی، کار و زندگی افراد است.

آیفون‌ها در واقع استاندارد جدیدی در پردازش موبایلی را در دهه اول حضورش در بازار بنا نهاده و باید به مشتریانمان بگوییم که ما در حال حاضر در ابتدای مسیر هستیم، هنوز بهترین‌ها در راه هستند.

این خبر از کانال مجله خبری پانوشت برای شما انتخاب شده است.